<
Poliţia informează

Accident la Ploscoș. Un mort și trei răniți

O persoană a murit şi alte trei au fost rănite, între care şi doi minori, în urma unui accident petrecut, luni, într-o localitate din judeţul Cluj. La faţa locului a ajuns şi un elicopter SMURD.

Conform oamenilor legii, accidentul s-a produs pe DJ 161B, în afara localităţii clujene Ploscoş. „Într-o uşoară curbă la stânga, în pantă, conductărul auto a pierdut controlul asupra direcției de merşi a intrat în şanţul aferent sensului opus de mers. În urma accidentului, şoferul a decedat şi a rezultat vătămarea a 3 pasageri: soţia, care este în stare stabilă, nepoata în vârsta de 4 ani, căreia i se acordă îngrijiri de către echipajul unui elicopter SMURD şi un minor de 8 ani rănit uşor – zgârieturi minore”, transmite IPJ Cluj.

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS