<
Handbal

VICTORIE!!! AHC POTAISSA TURDA – CSM VASLUI 31-23 (20-14)

Potaissa Turda a debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii Zimbrilor în fața celor de la CSM Vaslui, scor de 31 – 24 (20 – 14), într-un meci ce s-a disputat sâmbătă, 28 august, de la ora 18, în sala de sport Gheorghe Barițiu, din Turda.

Potaissa Turda a început tare meciul și după 10 minute de joc a avut 5 goluri avans în fața vasluienilor (10 – 5).

După minutul 10 meciul s-a echilibrat, totuși un plus la finalizare pentru turdeni care au arătat mai multă maturitate și experiență.

S-a terminat 31-23 iar pentru Potaissa Turda deplasarea la nou-promovata CSM Alexandria.

Potaissa Turda: Șelaru, Irimuș (accidentat) – Ghiță (8 goluri), Talas (5), Dragas (5), Dumitriu (3), Thalmaier (3), Pavel (2), Ghivil, Pințoiu, D. Pop, Szoke, Lazăr, câte un gol.