<
Handbal

Potaissa Turda a învins CSM Oradea într-o partidă cu caracter de verificare

Vineri, 25 august, Potaissa Turda a întâlnit, pe teren propriu, într-un meci cu caracter de verificare, formaţia CSM Oradea.

Dacă în minutul 12 al partidei, tabela de marcaj afişa egalitate la 6, trei minute mai târziu turdenii au reuşit să se desprindă la 4 goluri şi au menţinut un ritm bun continuând să fructifice ocaziile avute.

Cu trei minute înainte de finalul primei părţi, turdenii aveau un avans de 7 goluri, scor 16-9, şi au intrat la cabine cu acelaşi avans, scor 19-12.

Zacaciurin a punctat pentru 29-21 în minutul 49, dar oaspeţii au reuşit să revină pe final de meci cînd Horaţiu Gal a odihnit o parte dintre jucătorii de bază.

Minutul 57 şi orădenii s-au apropiat la trei goluri, scor 32-29, o diferenţă care a fost menţinută până la finalul partidei, scor 34-31.

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS