<
Actualitate

Video. FC Câmpia Turzii se întoarce cu toate punctele de la Urca

Duminică, 22 septembrie, de la ora 10.00 la Baza Sportivă Urca, a avut loc meciul din etapa IV, Liga V, dintre AS Urca și FC Câmpia Turzii.
Meciul s-a decis practic în prima repriză când doi copii de 17 ani au înscris golurile victoriei pentru Câmpia Turzii.
În minutul 20 Marius Gheorghe reușește  o folha seca de la 30m minge plasată direct sub bară.
Imediat după deschiderea scorului băieșii antrenați de Aurel Mâțiu rămân în atac iar la cîteva minute diferența Ozvadă pasează pentru același Marius Gheorghe care centrează din prima în fața porții iar Darius Saroși reușește golul doi pentru Câmpia Turzii.
Repriza II a fost fără nici o emoție pentru Câmpia Turzii, un meci viu disputat, băieții lui Aurel Mâțiu reușind un meci excelent pe un teren greu.
 S-a terminat 0-2 pentru FC Câmpia Turzii care acumulează 7 puncte după primele 4 etape urcând pe locul 6 în clasament.
Pentru FC Câmpia Turzii urmează meciul de acasă împotriva formației ACS Progresul Boian.