<
Actualitate

U17. FC Câmpia Turzii – Spicul Luna 5-0 (2-0)

Joi, 29 august, de la ora 18.00 pe Stadionul Municipal “Mihai Adam” din Câmpia Turzii grupa U17 de la FC Câmpia Turzii a disputat primul amical în compania formației Spicul Luna. Un test util pentru FCCT în procesul de formare a acestei grupe.

Cu mulți copii de 14 ani formația de start, FC Câmpia Turzii a dominat meciul de la un cap la altu.

Primul gol a venit în urma unui corner. Domșa Ryan centrează perfect iar Jacob Norbit reia cu capul în poartă. La câteva minute diferență Lascau Eduard sutează de la 25 m direct sub bară și stabilește scorul la pauză Câmpia Turzii 2 – Luna 0.

În repriza a doua Nicolae Buțurcă reia cu capul în poartă pentru 3-0. La câteva minute diferență Jacob Norbit execută un corner iar  Balasz Peter reia din careul de 6m cu capul pentru 4-0.

Ultimul gol al partidei este marcat de Nicolae Buturcă după o fază personală.

S-a terminat 5-0 pentru FC Câmpia Turzii după un joc care dă speranțe pentru sezonul care stă să înceapă.

În acest sezon grupa U17 de la FC Câmpia Turzii va avolua într-o grupă cu: Viitorul Gîrbău, Sticla Arieșul Turda, Luceafărul Cluj Napoca, Spicul Luna, Viitorul Mihai Georgescu, Sporting Cluj, Dribli Cluj Napoca, Progresul Călărași, Viitorul Cluj Napoca, Academia de Fotbal Florești, Viitorul Gherla, Școala Gimnazială Frata, Școala de Fotbal Dan Matei Cluj Napoca