<
Actualitate

U15. FC Câmpia Turzii vs Luceafărul Cluj 4-1 (2-0). Câmpia Turzii rămâne neînvinsă în această ediție de campionat

Vineri, 25 octombrie, de la ora 17.00 pe Stadionul Municipal Mihai Adam din Câmpia Turzii a avut loc meciul din Etapa VII dintre FC Câmpia Turzii și Luceafărul Cluj la categoria de vârstă U15.

Elevii lui Cătalin Iurian au venit după egalul din etapa trecută de la Gilău iar dorința de victorie mai ales în fața propiilor suporteri s-a văzut încă de la începutul meciului.

Cătălin Pătruțiu a deschis scorul pentru Câmpia Turzii după ce trimite elegant pe lângă portarul clujenilor. Același Cătălin Pătruțiu reușește dubla la cîteva minute distanță și stabilește scorul la pauză.

Reveniți de la cabine clujeni reușesc să reducă din diferență iar jocul se aprinde.

Însă abia intrat pe teren Ștefan Hoca reușește o dublă și stabilește scorul final. FC Câmpia Turzii – Luceafărul Cluj 4-1.

FC Câmpia Turzii acumulează 17 puncte și rămâne singura echipă neînvinsă din actuala ediție de campionat. Pentru FCCT urmează meciul cu Juniorul Cluj.