<
Actualitate

FC Câmpia Turzii reușește scorul etapei: 6 – 1 cu Șoimii Pădureni

Duminică, 20 octombrie de la ora 16.00 pe Stadionul Municipal din Câmpia Turzii a avut loc meciul din etapa VIII a Ligii V, dintre FC Câmpia Turzii și Șoimii Pădureni.

Meciul a început bine pentru elevii lui Aurel Mâțiu care încă de la începutul meciului au luat inițiativa, mult mai hotărâți și mai determinați față de ultimul meci din campionat pierdut cu Inter Turda, semn că tinerii jucători de la Câmpia Turzii au învățat din înfrângerea suferită.

Scorul a fost deschis de Raul Mureșan dintr-o execuție frumoasă care a stabilit scorul la pauză.

Reveniți de la vestiare fotbaliștii Câmpiei Turzii marchează rapid prin Denis Baciu care la câteva minute diferență reușește dubla.

La scorul de 3-0 pentru FC Câmpia Turzii, Marius Gheorghe își arată clasa și reușește un nou hatrick pentru FC Câmpia Turzii, al doilea din această ediție de campionat.

Șoimii Pădureni reușesc golul de onoare în ultimele minute de joc.

S-a terminat 6-1 pentru FC Câmpia Turzii care acumulează 11 puncte în clasament ocupând locul 6.

De remarcat este faptul că Aurel Mâțiu a avut în teren un copil de la U15 (Alex Ciava – 14 ani) și 4 copii de la U17 (Vlad Varga – 16 ani, Domșa Ryan – 16 ani, David Hetea – 16 ani și Péter Balázs – 15 ani).

Pentru FC Câmpia Turzii urmează meciul din deplasare cu UST Cornești.