<
Actualitate

Debut în Cupa României cu VICTORIE pentru COPIII CÂMPIEI! FC Câmpia Turzii – Steaua Gligorești 3-2 (0-0)

Debut în Cupa României cu VICTORIE pentru COPIII CÂMPIEI!

FC Câmpia Turzii – Steaua Gligorești 3-2 (0-0)

Primul meci la seniori pentru copiii de la FC Câmpia Turzii a fost duminică, 25 august pe Stadionul Municipal Mihai Adam din Câmpia Turzii, unde în fața unei asistențe record pentru Liga „V” FC Câmpia Turzii a învins în Cupa României pe Steaua Gligorești scor 3-2 (0-0). Golurile au fost marcate de  Denis Baciu iar David Ivașca a reușit o dublă.

Aurel Mâțiu a început meciul cu doi jucători de la U17, media de vărstă fiind de 19 ani. Pe parcursul meciului intrând încă doi copii de 17 ani.

Prima repriză a fost una de tatonare în care cele mai mari ocazii de a marca le-a avut FC Câmpia Turzii care prin Denis Baciu, David Ivașcași Laza Vasile au trecut rând pe rând pe lângă deschiderea scorului. La poarta cealaltă Alex Rusu scoate miraculos o minge trimisă excelent de atacantul celor de la Steaua Gligorești, tabela de marcaj indicând 0-0 la pauză.

Reveniți de la vestiare, copiii de la Câmpia Turzii deschid scorul prin Denis Baciu care marchează după o fază de atac.

David Ivașca, decarul Câmpiei reușește dubla după un meci excelent făcut la debutul la seniori.

Steaua Gligorești marchează ân ultimele minute de joc două goluri însă victoria a revenit Câmpiei Turzii după un meci spectaculos.

FC Câmpia Turzii a început jocul cu: Alex Rusu – Ursan Adrian, Ozvadă Andrei, Sârb Tudor, Varga Vlad, Mureşan Raul, Laza Vasile, Ivaşca David, Domşa Ryan, Gâscă Ramon și Baciu Denis

Au mai intrat: Mureşan Alex, Popa Tudor, Hetea David, Iagăr Andrei, Csete Daniel și Saroși Darius

FC Câmpia Turzii debutează în Liga V pe 1 septembrie. Primul meci acasă contra echipei Șoimii Câmpia Turzii