Sâmbătă, 28 aprilie, Sticla Arieşul Turda n-a avut nicio emoţie în faţa celor de la AS Viile Dejului, într-un meci contând pentru etapa cu numărul 24.
Deşi etapa trecută oaspeţii au remizat cu Universitatea 2 Cluj, în partida de sâmbătă au fost fără replică, aşa că meciul, care a părut mai degrabă unul de pregătire, a fost controlat de formaţia lui Artur Podar.
După primele cinci minute de joc, turdenii conduceau cu 2-0, David şi Florin Dan reuşind să-l învingă pe portarul Toderean. Până la pauză, formaţia gazdă şi-a dublat avantajul. Marcu a transformat o lovitură de la 11 metri, iar Bituleanu a înscris pentru 4-0 şi a stabilit scorul primului act.
La şase minute de la startul actului secund, Florin Dan a punctat pentru 5-0, iar Silaghi şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 57.
Florin Dan a reuşit hattrick-ul, iar până la final turdenii au mai punctat de trei ori prin Paleoca, Lăkătuş şi Mărie, acesta din urmă reuşind să transforme o lovitură de la 11 metri.
S-a încheiat 10-0 şi Sticla Arieşul Turda a acumulat 66 puncte în clasamentul general fiind la 7 puncte distanţă de urmăritoare CS Floreşti.
Etapa viitoare, Sticla Arieşul Turda va întâlni, pe teren propriu, CSM Câmpia Turzii.
