<
Actualitate

Week-end cu medalii pentru sportivii din Câmpia Turzii

Acest sfârșit de săptămână a fost unul încununat cu succes pentru mulți dintre sportivii din Municipiul Câmpia Turzii care au participat la diverse competiții, în țară.

Trupa de majorete, Baby Dolls, de la Clubul Copiilor Câmpia Turzii a obținut locul 1 la categoria de vârstă 5-7 ani, la Concursul Național „Bucuria Dansului”, organizat la Alba Iulia.

Tot la Alba Iulia, Julia’s Dance Crews au obținut 8 medalii de aur, la diverse probe:

• Denisa și Miha (duo) – locul 1 open

De asemenea, trei judoka de la ActivJudo Câmpia Turzii au participat la Campionatul Național sub 14 ani, desfășurat la Brașov: Peter Laura, 57kg, Nagy Akos, 50kg și Novak Erik, 73kg. Novak Erik a reușit să urce pe podium, ocupând locul 3 și obținând medalia de bronz.

Primăria Municipiului Câmpia Turzii susține sportul local și felicită instructorii și părinții care contribuie la performanțele obținute de acești copii minunați!