<
Actualitate

Victoria Viișoara pierde pe terenul echipei Supporter 2.0

Victoria Viișoara a avut un meci dificil pe terenul echipei Supporter 2.0 Cluj Napoca. Echipa antrenată de Gabi Mocean a pierdut cu scorul de 4-1 după un joc care nu a mulțumit deloc.

„Ne-au lipsit ambii fundași centrali și am ratat nepermis de mult în prima repriză la 0-0 și la 1-1! A doua repriză a fost în totalitate a gazdelor și au câștigat meritat!”, a declarat Gabriel Mocean pentru Ziarul 21.

Pe primul loc se menține Vulturul Mintiu Gherlei cu 21 de puncte, locul doi fiind ocupat de Arieșul Mihai Viteazu cu 19 puncte iar pe trei a urcat Supporter 2.0 cu 16 puncte. Victoria Viișoara a coborât pe locul 4, la egalitate de puncte cu Supporter 2.0.

În etapa viitoare, pe data de 23 octombrie, cu începere de la orele 11.00, Victoria Viișoara joacă acasă împotriva echipei Olimpia Gherla.