<
Actualitate

Unirea Triteni la a doua victorie în campionat

Unirea Triteni a câștigat meciul de acasă împotriva echipei Speranța Jucu cu scorul de 3-2. Chiar dacă la pauză, jucătorii conduși de Adi Chișu au fost conduși, în partea a doua a meciului aceștia au revenit marcând de două ori prin Bituleanu și Chișu.

Echipa folosită de staful Unirii Triteni: Lakatus, Cristurean, Biriș, Neșan A, Bărbos D(cpt), Savu, Duma Bărbos C, Bituleanu, Chișu, Imbuzan O

„Avem mult de muncă pentru a rămâne o echipă competitivă de nivelul ligii a IV a și a ne câștiga respectul prin realizările din teren dar azi am întâlnit un adversar cu jucatorii cu experienta la nivelul ligi a IV a si ne bucura faptul ca cele 3 puncte puse în joc au rămas la Triteni deși am întâlnit un adversar dificil.

Astăzi au marcat pentru echipa noastră doar jucatori localnici și este al doilea meci consecutiv când revenim după ce suntem conduși la pauză asta spune multe despre forță acestui grup de jucători. Multă baftă adversarilor și felicitări pentru efort băieților noștri. „, se arată într-un comunicat dat de echipa Unirea Triteni.