<
Actualitate

U19. Vulturul Mintiu Gherlii – FC Câmpia Turzii 2-3 (2-2)

U19. Vulturul Mintiu Gherlii – FC Campia Turzii 2-3 (2-2)

Etapa a doua din campionatul județean a adus prima victorie pentru grupa U19 de la FC Câmpia Turzii în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii.

Meciul a început în dominarea fotbalistilor de la Câmpia Turzii care au deschis scorul după ce Paul Chirilă driblează tot ce iasă în cale pasează  lui Marius Gheorghe iar acesta reia în vinclu pentru 1 – 0.

La câteva minute distanță, Marius Gheorghe îl găsește cu o pasă pe Saroși Darius care pătrunde în careu iar acesta majorează diferența.

Cu 15 minute înainte de finalul primei reprize Vulturul Mintiu Gherlii reduce din diferență dintr-o lovitură liberă executată excelent.

Înainte de ultimul fluier din prima repriză fotbaliștii de la Mintiu Gherlii egalează printr-un șut imparabil.

După pauză, motivați de pe banca de rezerve, elevii lui Aurel Mâțiu  reușesc să pună stăpânire pe joc iar același Saroși Darius aduce victoria pentru Câmpia Turzii.

Scor final Vulturul Mintiu Gherlii – FC Câmpia Turzii 2-3

Pentru Câmpia Turzii urmeaza meciul contra celor de la Unirea Triteni, duminică, 1 octombrie de la ora 17.00