<
Actualitate

U19. În ultimul meci din acest an FC Câmpia Turzii pierde în fața celor de la Juniorul Cluj scor 0-8 (0-3)

Grupa U19 de la FC Câmpia Turzii a întâlnit în ultima etapa din 2023 pe vicecampioana de toamnă, Juniorul Cluj, meci desfășurat duminică pe Stadionul Municipal Mihai Adam din Câmpia Turzii, de la ora 13.00.

Pe o vreme sub zero grade și pe un vânt puternic suporterii au fost prezenți în tribune pentru a susține echipa favorită. În fața unui adversar foarte puternic, mult mai experimentat, fotbaliștii din Câmpia Turzii s-au văzut dominați încă din prima repriză cnd scorul a indicat 3-o.

În repriza a doua Juniiorul Cluj nu a făcut pasul înapoi și au mai marcat 5 goluri.

FC Câmpia Turzii încheie anul 2023 pe locul 6 în clasament  cu 12 puncte acumulate.