<
Actualitate

U17 – Etapa III. Sporting Cluj Napoca vs FC Câmpia Turzii 5-2 (2-2)

Sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 16.30 la Baza Sportivă Clujana, grupa U17 de la FC Câmpia Turzii a disputat meciul din etapa III împotriva formației Sporting Cluj Napoca.
Meciul a început tare pentru Sporting cre a deschis scorul rapid. Baietii conduși de pe margine de Călin Câmpean nu s-au pierdut iar în urma unui joc bun au reușit să egaleze prin Vlad Varga după un șut plasat de la 20 m. După egalare fotbaliștii de a Câmpia Turzii au rămas în atac și au reușit să treacă în avantaj prin același Vlad Varga. Spre sfârșitul primul reprize clujenii reușesc să egaleze la 2 stabilind scorul la pauză.
Repriza a doua a început bine pentru Câmpia Turzii care și-a creat câteva ocazii clare de poartă însă în minutul 60 Ryan Domșa primește un cartonaș roșu iar de aici jocul s-a rupt. Sportingul reușește să marcheze de 3 ori fără să primească gol și stabilește scorul final.
S-a terminat 5-2 pentru gazde, iar pentru FC Câmpia Turzii urmează meciul contra celor de la Progresul Călărași.