<
Actualitate

U15. FC Câmpia Turzii – Someșul Gilău 3-1 (0-1)

Grupa U15 de la FC Câmpia Turzii a întâlnit-o în etapa a XI – a Campionatului Județean de Fotbal pe Someșul Gilău, meci desfășurat Duminică, 26 noiembrie pe stadionul Mihai Adam din Câmpia Turzii.
Pe un vânt năprasnic Gilăul deschide scorul după o centrare deviată de apărarea de la Câmpia Turzii pâna la atacantul oaspeților care reia pe lângă portar pentru 0-1.
Elevii antrenati de Iurian Cătălin nu au renunțat la luptă și pun presiune pe poarta Gilăului însă scorul la pauză rămâne 0 – 1.

Reveniți de la vestiare fotbaliștii de la Câmpia Turzii reușesc egalarea prin Bartolomucci Luigi care marchează un eurogol. Un sut frumos de la 20 de metri direct în vinclu care-l lasă pe portarul advers fără reacție.
La cateva minute distanta Pal Lucas marcheaza pentru 2 – 1 după ce portarul respinge o minge după un șut din lateral.

Jacob Norbit reușește să închidă tabela la 3 – 1 după un șut de toată frumusețea din afara careului de 16 metri.

FC Câmpia Turzii termină meciul cu un om în minus după eliminarea lui Mihai Ciava.

Pentru FC Câmpia Turzii urmează meciul contra celor de la Viitorul Mihai Georgescu, joi de la ora 15.00 pe Stadionul Mihai Adam din Câmpia Turzii.