<
Actualitate

U15. FC Câmpia Turzii – Școala de Fotbal Dan Matei 1-4 (1-1)

În etapa a III -a a campionatului județean de fotbal, categoria de vârstă U15, FC Câmpia Turzii a întâlnit liderul seriei într-un meci ce s-a desfășurat sâmbătă, 30 septembrie 2023 pe Stadionul Municipal Mihai Adam din Câmpia Turzii.

Meciul a început bine pentru Câmpia Turzii care a deschis scorul prin Mihai Ciava care la un corner a reluat cu capul în plasa porții pentru 1-0.

La câteva minute distanță Mihasan Antonio părăsește accidentat terenul de joc fiind schimbat de Horațiu Olingheru.

Ca mai apoi golgheterul Câmpiei Turzii, Ștefan Ionuț este schimbat și el în urma unei accidentări.

În ultimul minut de joc al primei reprize fotbaliștii de la Școala de Fotbal Dan Matei reușesc să egaleze.

Scor pauză 1-1

Reveniți de la vestiare fotbaliștii antrenați de Iurian Cătălin pun stăpânire pe joc dar în minutul 10 Ciava Mihai vede direct roșu în urma unui fault.

Rămași cu un om în minus Câmpia Turzii a primit 3 goluri de la liderul grupei.

De remarcat efortul depus de fotbaliștii din Câmpia Turzii care deși au evoluat în fața liderului și cu un om în minus aceștia nu au renunțat nici un moment la luptă.

De apreciat numărul mare de suporteri prezenți la meci care au încurajat pe toată partida echipa lor favorită.

Etapa viitoare FC Câmpia Turzii va înfrunta în deplasare pe Someșul Gilău.