<
Actualitate

U15. FC Câmpia Turzii încheie anul cu o victorie în fața echipei Viitorul Mihai Georgescu

Joi, 30 noiembrie grupa U15 de la FC Câmpia Turzii a întâlnit-o pe Viitorul Mihai Georgescu într-o partidă ce a contat pentru etapa a IX a campionatului județean de fotbal

Oaspeții s-au prezentat la Câmpia Turzii cu opt copii. Practic meciul a început de la 1-0 după ce Horațiu Olingheru marchează în minutul 3 al jocului după o fază rapidă de joc.

La cateva minute distanță Mihășan Antonio majorează diferența la 2-0 pentru Câmpia Turzii după o fază construită frumos de elevii lui Iurian Cătălin.

Horațiu Olingheru reușește dubla și marchează pentru 3-0 pentru Câmpia Turzii închizând tabela de marcaj.

Meciul s-a întrerupt în minutul 18′ după ce un jucător al oaspeților s-a accidentat iar Viitorul Mihai Georgescu a rămas în 7 oameni.

FC Câmpia Turzii încheie astfel un an greu dar frumos în care ocupă locul 4 în clasament cu  19 puncte acumulate.