<

Politic

S-a reconstituit ALDE Câmpia Turzii. Cristian Maier, propunere pentru postul de vicepreședinte

În această săptămână s-au pus bazele pentru reconstrucția ALDE Câmpia Turzii, partid care după alegerile din iunie 2016 a dispărut de pe scena politică din Câmpia Turzii. Cel care încearcă reconstrucția ALDE Câmpia Turzii este Avram Gal, aflat al “N”-lea partid, dar care va reuși (spunem noi) să aducă mai mulți consilieri în Consiliul local Câmpia Turzii la următoarele alegeri decât a reușit fosta conducere (zero).

Una dintre propunerile pentru posturile de vicepreședinte este Cristian Maier, omul care a fost exclus din PSD Câmpia Turzii şi, cu toate că nu a primit încă o înștiinţare oficială, a decis să se alăture noii organizații ALDE Câmpia Turzii.

“În urma invitației publice făcute de domnul Avram Gal a doua zi după excluderea mea din PSD am ales să mă alătur echipei ALDE Câmpia Turzii”, și-a motivat Cristian Maier decizia de a trece în ALDE, şi a ținut să mai clarifice unele lucruri apărute în spatiul public: “Vis a vis de discuțiile din spațiul public cum că ALDE ar fi banca de rezervă a PSD vreau să vă spun ca sunt doar pure răutăți, în ALDE am găsit încă de la primele întâlniri oameni valoroși și o echipă închegată și unită, care vrea să facă cât mai multe pentru Câmpia Turzii, nu să pună piedici. Am observat că mulți consilieri locali care fac parte din C.L. Câmpia Turzii nici nu știu de ce sunt acolo și de multe ori pentru că nu au capacitatea de a înțelege proiectele votează împotriva Câmpiei Turzii și împotriva dezvoltării orașului”, a menționat Cristian Maier pentru Ziarul 21.

 

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS