<
Actualitate

O nouă victorie pentru Unirea Triteni. Adi Chișu: „Avem un lot echilibrat. Toți cei care au jucat și-au făcut bine treaba”

ACS Unirea Triteni a câștigat, în deplasare, meciul contra echipei Somesul Dej cu scorul de 3-1. Scorul pauzei a fost 2 – 0, prin golurile marcate de Bogătean și Gîscă. După pauză, Chișu și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj. Gazdele au marcat și ele, scorul final fiind 1-3 pentru Unirea Triteni.

Uniriștii leagă două victorii după meciurile împotriva echipelor Academia Florești și Someșul Dej 2. Unirea Triteni va juca în etapa viitoare, acasă, cu Viitorul Poieni. Unirea Triteni se află pe locul 6, cu 28 de puncte.

Adi Chișu a binevoit să ne spună câteva cuvinte despre meci: Cu mari probleme de lot din cauza problemelor medicale sau a serviciului, a fost o victorie muncită din plin de echipa noastră. Toți cei care au intrat pe teren în acest meci au demonstrat ca avem un lot echilibrat valoric, deși am întâlnit un adversar cu câțiva jucatori de la prima echipa. Ne așteaptă 3 meciuri foarte grele acasă cu echipe bune ale campionatului și această victorie ne dă încredere. Toți pierdem, toți câștigăm!” Adi Chișu, pentru Ziarul 21.