<
Actualitate

Industria Galda – Sticla Arieșul Turda 1-3

Sticla Arieșul Turda a obșinut o victorie pe terenul celor de la Industria Galda, în etapa a III-a din liga 3 de fotbal seria 9.

Industria Galda a început mai bine meciul și au marcat pentru 1-0 prin Costea în minutul 33.

Turdenii au revenit rapid  prin Salcău, care a marcat după o pasă venită de la Chiș în minutul 35.

În minutul 60, Paleoca marchează pentru 1-2 după un lob de la 20 de metri din lovitură liberă.

În minutul  70: Cimpoieșu a marcat cu capul, după un corner executat de Chiș

S-a terminat 3-1 pentru Sticla Arieșul Turda iar turdenii urcă pe locul 4 în clasament după trei etape acumulând 6 puncte.

Industria: Căt. Suciu – Cunțan, Goța, Haiduc, Petruse, Ov. Truță (75, Tocu), Al. Hada, Al. Costea, Puha, Cioară, G. Scheau; rezerve Gîrnod, R. Giorgiu, Căt. Crișan, P. Medrea. Antrenor Paul Ciucă.

Sticla: Onciu – Chiș, Cimpoieșu, Ionescu, Manu, Savu, Paleoca, Salcău, Ciurcui, Fl. Dan, Lemnaru; rezerve Pop, Pîrvu, Marcu, Sălăgean, Cobîrzan, Vescanu, Meta, Oltean, Indreica. Antrenor Costică Olariu.