<

Actualitate

Furdui Robert pierde meciul de box în fața lui Orlinski Andrei

Sala Polivalentă din Brăila găzduiește în aceste zile Turneul Internațional de Box “Dracula Open” organizat de Federația Română de Box. Din Câmpia Turzii pentru lotul național boxează și Furdui Robert la 57 de kilograme și Olar Felix la 67 de kilograme.

Duminică, 16 februarie, a avut loc meciul de box dintre Furdui Robert și Orlinski Andrei iar după terminarea rundelor câștigător a ieșit Orlinski Andrei 57 de kilograme. Marți va urma să boxeze și Olar Felix împotriva lui Rușinoiu Sorin iar dacă se califică va boxa în faza optimilor .
Ziarul 21 îi urează mult succes.

Daniel Dandaczi, antrenor Club ”Daniel Boxing” Câmpia Turzii:
-A fost un meci unde am sperat că putem câștiga, dar nu a fost așa, am prins un sportiv foarte bun, român medaliat la campionatele naționale.

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS