<
Actualitate

Egal smuls în ultimul minut de prelungiri. Valentin Șandru: „Am încredere că băieții își vor reveni rapid și vom câștiga următorul meci”

Arieșul Mihai Viteazu a câștigat un punct din întâlnirea pe care a avut-o, pe teren propriu, cu ocupanta locului 5 din clasamentul ligii a IV-a.

Sporting Apahida a venit la Mihai Viteazu pentru victorie, drept dovadă multitudinea de ocazii avute la poarta apărată de Rotar. Sporting Apahida a deschis scorul în minutul 20 prin Bondor, golgheterul ligii a IV-a, care a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri. Cu acest scor s-a intrat la pauză, apahidenii adjudecându-și prima repriză. După pauză, elevii lui Valentin Șandru au avut mai multe ocazii de a marca prin Dan Ștefan și Bogdan Buglea și Kiesz, însă neșansa a făcut ca scorul să rămână în favoarea echipei din Apahida până în minutele de prelungire, când Dan Ștefan a scos un penalty pe care l-a transformat Kiesz. Meciul s-a terminat la egalitate, 1-1.

„Am fost apatici și am greșit multe pase. Nu am facut un joc reușit și atât am meritat. Am încredere în băieți că își vor reveni rapid și vom câștiga următorul meci.”, a declarat Valentin Șandru pentru Ziarul 21.

Pentru echipa Arieșul Mihai Viteazu au evoluat: Rotaru, Cîțcăuan, Buglea, Mercean, Crișan, Mureșan, Mărginean, Ștefan, Kiesz, Zbâncă, Man

Au intrat pe parcusul meciului: Nicoară, Gal, Mureșan, Busuioc, David.

Urmează meciul în deplasare, pentru echipa coordonată de Valentin Șandru, la Someșul Gilău, programat sâmbătă, 6 noiembrie, cu începere de la orele 11.00. Arieșul Mihai Viteazu se menține pe locul 2 cu 23 de puncte și la 4 puncte distanță de liderul ligii a IV-a Vulturul Mintiu Gherlii.