<

Actualitate

Două stații de încărcare pentru mașini electrice vor fi puse în funcțiune în comuna Frata, cu fonduri europene nerambursabile  

Comuna Frata continuă dezvoltarea infrastructurii locale prin investiții moderne și sustenabile. În următoarele săptămâni, două stații de încărcare pentru autovehicule electrice vor fi puse în funcțiune, ca parte a unui proiect finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

Proiectul este realizat cu fonduri europene nerambursabile și marchează un pas important în direcția tranziției către o mobilitate verde și ecologică în mediul rural.

„Continuăm dezvoltarea comunei Frata! În perioada următoare vom pune în funcțiune două stații de încărcare electrice prin programul PNRR”, au transmis reprezentanții administrației locale.

Acest demers se înscrie în strategia mai amplă de modernizare a comunei și de adaptare la noile standarde europene privind protecția mediului si eficienta energetică.

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS