<
Actualitate

Două din două. Arieșul Mihai Viteazu are un start perfect de campionat

Arieșul Mihai Viteazu a câștigat meciul împotriva echipei Olimpia Gherla cu scorul de 4 – 1. Deși la prima vedere meciul a fost unul lejer, în realitate lucrurile au stat diferit. Încă din minutul 30, Arieșul Mihai Viteazu a jucat în 10 oameni, Drăgan fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Scorul la pauza a fost 1 – 0, marcator fiind Moldovan R. După pauză, elevii lui Valentin Șandru au intrat mai motivați și au mai înscris încă de trei ori prin Alună și Busuioc- 2g. Pe final de meci, un eveniment nefericit a avut loc pe teren, și după o ciocnire violentă cu un coechipier, portarul Varga a ieșit șifonat de pe teren.

La momentul impactului, Valentin Șandru a efectuat toate schimbările și în locul portarului Varga a intrat fundașul echipei din comuna Mihai Viteazu, Vasile Mercean. În prelungiri, Olimpia Gherla a marcat golul de onoare.