<
Actualitate

Arieșul Mihai Viteazu a câștigat în deplasare la Atletico Olimpia Gherla

Zi de meci în municipiul Gherla. Pe stadionul din parcul municipiului Gherla s-a disputat sâmbătă, 2 aprilie, meciul dintre echipele Atletico Olimpia Gherla și Arieșul Mihai Viteazu. Un meci important, atât pentru echipa din Gherla cât și pentru campioana de toamnă- Arieșul Mihai Viteazu. Arieșul Mihai Viteazu a fost net superioară echipei din Gherla, având mai multe ocazii de poarta, nimerind și bara de trei ori și La pauza, scorul a fost egal, 0-0. După pauză, elevii lui Vali Sandru au marcat de două ori prin Petrean ( minutele 62 și 86)
Pentru Atletic Olimpia Gherla a înscris Alex Bochiş.

S-a terminat 2-1 pentru Arieșul Mihai Viteazu care așteaptă, în etapa următoare, vizita echipei Victoria Viișoara.

Echipa cu care s-a început meciul- Rotar- Crișan, Drăgan, Buglea, Mercean, Mureșan C, Mărginean, Kelemen, Busuioc, Zbâncă, Petrean.
Au mai intrat: Gall, Kiesz, Muresan M.